ROD4

Przewody referencyjne

Przewody ROD4 są referencyjnymi konstrukcjami, zaprojektowanymi do współpracy z urządzeniami stereo klasy hi-end. Podobnie jak pozostałe przewody SEVENRODS, powstają one w procesie ręcznego montażu, co zapewnia kontrolę powtarzalności i zamierzony efekt estetyczny.

Opisy przewodów w prasie specjalistycznej znajdują się w dziale recenzji, zdjęcia przewodów dostępne są w galerii.

ROD4 IC - interkonekty o geometrii multi-twist, warunkującej zwiększoną odporność na zewnętrzne zakłócenia EMI, mogące modulować właściwe sygnały audio. Jako materiał na przewodniki zostały użyte lite druty z posrebrzanej miedzi OFC, jako izolator FEP nakładany na zimno. Przekrój roboczy żył wynosi 3x1mm2. Wiązkę przewodników pokrywa podwójny miedziany ekran chroniący przed zakłóceniami RFI. W wersji RCA (single-ended) ekran wraz z przewodnikami tworzy układ pseudozbalansowany, warunkujący jego kierunkowość. W wersji zbalansowanej ekran połączony jest z masą źródła, kierunkowość uwarunkowana jest zastosowaniem wtyków XLR. Poszczególne wiązki stabilizowane są wypełniaczami poliolefinowymi. Całość konstrukcji otacza charakterystyczny oplot PET w kolorze czarnym z zielonym znacznikiem, chroniący przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowano zakręcane, posrebrzane wtyki RCA z izolatorem teflonowym lub wtyki XLR Neutrik z posrebrzanymi stykami. Połączenia lutownicze wykonano cyną z dodatkiem srebra  i miedzi.
Dostepna długość 2x1.0m.

IC RCA - cena detaliczna 2400 PLN (zawiera VAT i KGO)
IC XLR - cena detaliczna 2600 PLN (zawiera VAT i KGO)

ROD4 SP - przewody głośnikowe o geometrii multi-twist. Jako materiał na przewodniki użyto litych drutów z posrebrzanej miedzi OFC w izolacji FEP. Przekrój roboczy żył wynosi 2x4mm2. Całość konstrukcji pokrywają szczelne wypełniacze poliolefinowe oraz ochronny oplot PET wizualnie identyczny z zastosowanym w interkonektach. Przewody są standardowo zakończone posrebrzanymi złączami rurkowymi lub na zamówienie posrebrzanymi widełkowymi. Połączenia lutownicze wykonano cyną z dodatkiem srebra i miedzi. Dostępna długość 2x2.5m.
 
SP - cena detaliczna 4800 PLN (zawiera VAT i KGO)